Yazlık Kışlık Lastik Seçimi

Kış lastiği soğuk havalar da, kar ve buz gibi hava şartlarına uygun olarak üretilmiş lastiklerdir. Ayrıca kış lastiklerinin üzerinde M+S ( M: mult yani çamur, S: snow yani kar )  kısaltması ve ya kar tanesi işareti bulunmaktadır. Kış mevsiminde yollarda, yoğun kar yağışlarından, buzlanmadan ve ya soğuk hava şartlarından dolayı kaynaklı çeşitli tehlikeler ile karşı karşıya kalırız. Fethiye Lastik Servisi, uzman çalışanları bu konuda müşterilerine hatırlatmalar yapmaktadırlar. Kışın bu zorlu hava şartlarında yaz lastiği kullanmak, diş derinlikleri, lastiğin deseni ve karışımlarından dolayı güvenlik zafiyeti yaratmaktadır. Fethiye oto lastik, lastiklerinizin mevsimsel olarak değişimlerini güvenle sağlamaktadırlar.

Kış mevsiminde aracınızın yola sağlam basmasını sağlayacak en iyi yol, kışın zorlu koşullarına karşı performans göstermek için özel tasarlanmış kış lastikleri bulunmaktadır. Kış lastiklerini diğer lastiklerden ayıran bazı özellikler bulunmaktadır.  Örneğin sırt kauçuğu, diş derinliği, sırt deseni ve keskin uçlarıdır. Fethiye Yazlık Kışlık Lastik firmasında da birçok seçenek de müşterilere sunulmaktadır.

Yaz Lastiği, ılımlı hava koşullarına göre tasarlanmıştır. Yaz lastiklerinin üzerlerinde bulunan bloklar daha kısa ve kalındır. Aynı zamanda da uzunlamasına kanallar bulunur. Karlı havalarda ve ya buzda sürüş için kesinlikle yaz lastikleri kullanılmaması gerekmektedir. Çünkü havanın 7°C ’nin altına düşmesi durumunda yaz lastikleri kauçuk maddesi özelliğini yitirir, sertleşir ve lastiklerin yola tutunma kabiliyeti, performansları azalıp kavrama güçleri düşer. Fethiye Yazlık Kışlık Lastik Tamiratı çalışanları yaz lastiği ve kış lastiği kullanımlarının hem kişilerin güvenliği hem de araçlarının güvenliğindeki önemi müşterilerine anlatmaktadırlar. Mevsimine uygun lastik kullanımı aracın performansında artış gösterir. Çekiş gücünü korur ve artırır. Aracın yol tutulmasında etkilidir.  Fren gücünü artırır. Virajlara güvenle girebilmeyi sağlar. Fethiye lastik değişimi uzman çalışanları mevsimsel lastik kullanımına önem vermektedirler.