Lastik Tamiri Nasıl Yapılır?

Hiç kuşkusuz ki lastikler araçların en önemli aksanlarından biridir. Peki araçlar için bu denli önemli olan lastiklerin tamiratının önemini biliyor musunuz? Fethiye oto lastikçi bu konuda size en uygun koşulları sunan, aracınıza özenle yaklaşan firmadır. Lastik tamiri, onarımı, bakım ve değişimi konusunda koşulsuz güveneceğiniz Fethiye lastik uzmanlarımız, aracınızın ihtiyacına göre de hizmet sunmaktadır.

Son zamanlarda gelişen araçlarla birlikte araç lastiklerinde de gelişme yaşanmış, emniyet koşulları ve artan hız nedeniyle üretilen lastiklerde de yanak uzunluğu kısaltılmış, lastik enleri genişletilmiştir. Ancak her ne kadar gelişme yaşanmış olsa da kullanıma bağlı hasarlar oluşabilmektedir. Bu hasarlar sonucunda tekerlerin doğru tamir edilmesi, hem lastik performansının aracı etkilemesine hem de insan hayatı için çok önemlidir. Bu konuda en iyi hizmeti alabileceğiniz Fethiye lastik servisinde uzmanlar öncelikle lastiğin gövde yapısından lastiğin radial veya bial üretim lastik olup olmadığının kontrolünü yapar. Radial lastiklerde lastik yanağında radial yazısı bulunmaktadır. Yalnız lastik türü ne olursa olsun topuk bölgesinde tamir yapılmamaktadır. Fethiye lastik tamiri yapan uzmanlarımız tarafından bu sorun gövde yapısında bir oynama yapılmaksızın kauçuk tamiri olarak yapılabilmektedir.

Fethiye lastik tamirat servisi tarafından gerçekleştirilen tamir türleri; Radial Tamir için, Sıcak Vulkanize Tamir  ve Soğuk Vulkanize Tamir olarak iki şekilde gerçekleştirilmektedir. Tamiri yapılan tekerlerin cihaz ile kontrolü yapıldıktan sonra son sürüş olarak da kontrolünün gerçekleştirilmesi hasarın onarının araca bir aksaklık katmamış olmasını denetlemek açısından önemlidir.