Lastik Değişimi Nasıl Yapılır?

Lastik değişimi, aracın hem sürüş açısından performansını etkilemekte hem de emniyet açısından önemli olduğundan uzman tarafından değiştirilmesi çok önemlidir. Fethiye lastik tamiratı tarafından; kontrolü yapılan lastikteki hasar giderilemeyecek boyutta ise aracın hasarlı tekerleğinin değişim uzmanları tarafından yeni tekerlek ile değiştirilmesi sağlanmaktadır.

Ancak bu konu da önemli bazı detaylar bulunmaktadır. Fethiye lastik servisi uzmanları bu konuda da fazlasıyla hassas olmakla birlikte kullanıcılarının da bilmesi gereken bazı detaylar olduğunu belirtmektedir. Aracın hasarlı lastiği ön tekerlek ise aracın arka tekerleğinin yeni olan ile yer değiştirmesi yani arka eski tekerleğin ön hasarlı tekerlek kısmına takılması gerektiğini belirtmektedirler. Fethiye oto lastik uzmanlarının bu konu da vermiş olduğu önemli bilgiler ise şu şekildedir;  Ön tekerleklerin arka kısma göre daha fazla hasar alma durumu, aşınma durumunun daha fazla olması, aracın yol tutuşunun değişmesi,  sürücü hakimiyetinin zorlaşması ve aracın spin atması (yoldan çıkmasına) sebep olacaktır.

Lastik kontrolü yapıldıktan sonra Fethiye lastik değişimi birimi tarafından yapılan değişimlerdeki aşamalar ise; lastik jant ile birlikte söküldükten sonra ayrılır, jant yeni lastiğe takılır, lastiğin balans ayarı jant ile birlikte yapılır, eski supaplar değiştirilir, aracın özelliklerine gözetilerek hava basıncı ile lastik şişirilir ve yine araç özelliklerine göre jantın tork ayarı yapılıp araca monte edilir. Son olarak lastik kontrolü de yapıldıktan sonra lastik aracın kullanımına hazır olarak teslim edilir.  Fethiye lastik uzmanları tarafından tüm detaylar kontrol özenle yapılarak araç lastiklerinizin değişimi güvenilir ve en kısa sürede sağlanmaktadır.