Araca Göre Lastik Seçimi

Lastik seçiminde en önemli olan durum lastiğin ebatıdır. Lastik ebatı aracın denge düzeyini, yol tutuşunu, diğer aksamlarının hatasız çalışmasını sağlarken; yanlış lastik ebadı seçimi ise araçta hasardan, aracın arızalanma durumuna kadar neden olabilmektedir. Lastik seçimi yapılırken öncelikle araçta kullandığınız lastik türünün ve lastik türüne göre de ebadının kontrolü yapılmalıdır. Fethiye lastik servisine aracınızı getirdiğinizde aracınıza uygun lastik seçimi mevcut kullanmakta olduğunuz lastikler üzerinde lastiğin yanak yüzeyinde yer alan kod kontrolü ile anlaşılmaktadır.

Fethiye lastik merkezindeki lastik değişimi için tekerleğin yanak yüzeyindeki kodun örneğin; 205 / 52 R15 şeklinde bir kod olması gerekmektedir. Araca göre değiştirilmesi gereken lastiklerin aslında aracın kullanımı ve araç için kullanımı en uzun vadeli lastiğin seçimi gerçekleştirilmelidir. Öreğin; eğer aracınız çok kişilik bir otomobil ise kullanılacak lastiğin yük değerinin kontrol edilmesi gerekirken, otomobilin fabrika çıkışında takılı olan lastiklerin hız indeksinin altında hız indeksli lastik takılmaması da gerekmektedir.

Ayrıca kullanılacak lastiğin özelliklerinde güvenlik, performans, uzun ömür ve yakıt tasarrufu diğer önemli içeriklerdir. Aracınıza Fethiye lastik ekibi tarafından takılacak olan lastiklerde aracınıza uygun olan tüm özellikleri içerek lastiklerin kontrolü yapıldıktan sonra aracınıza uygun olan lastik takılıp denge, performans ve yakıt durumları da araç tarafınıza teslim edilmeden kontrol edilmektedir. Fethiye oto lastik ve lastik değişim uzmanlarının senkronize çalışması ile birlikte aracın lastik değişimi ve kontrolleri en hassas şekilde yapılmaktadır.